• » Uprzejmie informujemy, że w Wielki Piątek (2 kwietnia) Urząd Gminy w Tymbarku będzie nieczynny. W sprawach ważnych, dotyczących zarejestrowania zgonu, bardzo prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 515 243 434, 728 348 405.

Taekwondo Tymbark na Mistrzostwach PolskiCzwartek, 01 października 2015

W sobotę 26 września 2015 r. w Białymstoku odbyły się 7 Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim oraz impreza towarzysząca Taekwondo Mazda Cup dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. W obu tych równolegle rozgrywanych zawodach wzięło udział blisko 150 najlepszych zawodników z całej Polski. Gośćmi honorowymi na tych zawodach byli: Konsul Republiki Korei - Pan Shik Kim oraz Prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego - Pan Artur Chmielarz. Sędzią głównym zawodów był Pan Cheol In Kang 7 dan (sędzia międzynarodowy).

Ludowy Klub Sportowy Taekwondo Tymbark w tych zawodach wystawił tylko sześcioro zawodników i mimo tak niewielkiej reprezentacji wywalczył 4 medale: dwa srebrne i dwa brązowe. W kategorii junior w grupie kobiet Izabela Klimek zdobyła srebro, a w grupie mężczyzn Jakub Klimek zdobył brąz. W kategorii senior srebrny medal wywalczył Krzysztof Górski - trener klubu LKS Taekwondo Tymbark, a w kategorii młodzieżowiec w grupie kobiet - Gabriela Klimek zdobyła brąz. Pozostali zawodnicy zajęli 5 miejsca w następujących kategoriach: Piotr Kotlarz w kategorii senior II i Damian Górski w kategorii junior młodszy.

Wyniki zawodników Ludowego Klubu Sportowego Taekwondo Tymbark bardzo cieszą prezesa klubu Pana Stanisława Opacha, który już zapowiedział przygotowania do startu za 6 tygodni w  bardzo ważnych zawodach o Puchar Ambasadora Republiki Korei i Kukkiwon Cup, które odbędą się w Warszawie.