• » Uprzejmie informujemy, że w Wielki Piątek (2 kwietnia) Urząd Gminy w Tymbarku będzie nieczynny. W sprawach ważnych, dotyczących zarejestrowania zgonu, bardzo prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 515 243 434, 728 348 405.

Działalność Klubu Sportowego TymbarkŚroda, 05 2020

Z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia klubu w tą sobotę na stadionie w Tymbark odbył się piłkarski mecz oldboy KS „Harnasia” Tymbark z MKS „Cracovią” Kraków.

Z inicjatywy byłych piłkarzy i obecnych działaczy Tymbarskiego klubu na stadionie w Tymbarku  zmierzyły się drużyny oldboyów Harnasia Tymbark i Cracovi Kraków.

 Szybkość może już nie ta, precyzja czasami zawodziła, ale umiejętności techniczne w wielu przypadkach pozostały, a zaangażowania mogliby im pozazdrościć wielu młodszych zawodników. W drużynie gospodarzy zaszczycili swoją obecnością miedzy innymi Zbigniew Kaptur, Piotr Czyrnek, Jarosław Majeran oraz byli zawodnicy którzy wywalczyli historyczny awans do III ligi.

Skład drużyny gospodarzy; Krzysztof Kawula, Andrzej Potoczny, Piotr Niezabitowski, Piotr Czyrnek, Czesław Kordeczka, Jan Szewczyk, Franciszek Mrózek, Grzegorz Dziadoń, Bogdan Puchała, Grzegorz Kęska, Jarosław Majeran, Mieczysław Kubatek, Zbigniew Kaptur, Andrzej Opioła, Paweł Wiewiórski. Na meczu obecny był trener Marian Tajduś.

Sam mecz był zacięty i zakończył się minimalną wygraną gości 4-3. Początek spotkania należał do gospodarzy gdzie po dwóch znakomitych podaniach Jarosława Majerana swoje szanse wykorzystali najpierw Mieczysław Kubatek a później Franciszek Mrózek i gospodarze prowadzili 2-0.To bramki bardzo zmobilizowały przyjezdnych do lepszej gry i do przerwy doprowadzili do  remisu 2-2. W drugiej połowie bramkę dla gospodarzy na 3-3 strzelił Andrzej Opioła.  Decydującego gola w ostatnich minutach meczu zdobył Konrad Mrózek, obecnie bramkarz Cracovi, a wychowanek  Tymbarku występujący gościnnie w drużynie gości.

 Po meczu zarząd klubu w Tymbarku wręczył wszystkim pamiątkowe medale, podziękował wszystkim za przybycie, oraz zaprosił gości z Krakowa do wspólnego grillowania i świętowąnia jubileuszu. W drużynie gości wystąpili między innymi   tacy zawodnicy jak; Krzysztof Hajduk, Andrzej Rokicki, czy Dariusz Mielec.