• » Uprzejmie informujemy, że w Wielki Piątek (2 kwietnia) Urząd Gminy w Tymbarku będzie nieczynny. W sprawach ważnych, dotyczących zarejestrowania zgonu, bardzo prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 515 243 434, 728 348 405.

LKS Taekwondo Tymbark zwyciężaWtorek, 17 listopada 2015

W Warszawie odbyły się III Mistrzostwa Poomsae Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei. W zawodach wzięło udział blisko 160 zawodników z 22 klubów z całej Polski oraz reprezentanci Korei, USA, Chin, Norwegii, Rosji i Kazachstanu. Gośćmi honorowymi tej imprezy byli Ambasador Republiki Korei Pan Ji-in Hong, Dyrektor Centrum Kultury Korei przy ambasadzie ‒ Pan Hyun-jun Kim oraz Prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego ‒ Pan Artur Chmielarz. Sędzią głównym tych zawodów był Pan Cheol In Kang 7 dan – sędzia międzynarodowy.

W tych prestiżowych zawodach reprezentacja Ludowego Klubu Sportowego Taekwondo Tymbark zdobyła łącznie 8 medali: 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Pierwsze miejsca zdobyli: Gabriela Klimek w kategorii młodzieżowiec oraz Damian Górski w kategorii kadet. Drugie miejsca wywalczyli: Gabriela Zapała w kategorii junior (stopnie uczniowskie) i Izabela Klimek w tej samej kategorii (stopnie mistrzowskie) oraz Krzysztof Górski w kategorii senior (30-45 lat). Natomiast na trzecich miejscach uplasowali się w kategorii junior: Julia Grochmal i Jakub Klimek oraz Piotr Kotlarz w kategorii senior (30-45 lat).

Finałem tej wspaniałej imprezy był występ najlepszej grupy pokazowej Kukkiwon Demo Team z Korei, której niesamowite wyczyny akrobatyczne z zapartym tchem oglądały pełne trybuny miłośników tej dyscypliny olimpijskiej. To był już ostatni start zawodników Ludowego Klubu Sportowego Taekwondo z Tymbarku w tym sezonie. Jak podkreśla prezes klubu LKS TKD Tymbark Pan Stanisław Opach: Dobre wyniki kończącego się sezonu są najlepszą motywacją dla wszystkich zawodników do dalszej pracy