• » Uprzejmie informujemy, że w Wielki Piątek (2 kwietnia) Urząd Gminy w Tymbarku będzie nieczynny. W sprawach ważnych, dotyczących zarejestrowania zgonu, bardzo prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 515 243 434, 728 348 405.

Wakacje w biblioteceWtorek, 18 sierpnia 2020

Wakacje powoli zbliżają się ku końcowi, zakończyły się już wakacyjne warsztaty dla dzieci, organizowane przez tymbarską bibliotekę. W tym roku miały one wyjątkowy charakter, odbywały się z zachowaniem środków bezpieczeństwa epidemiologicznego, ale mimo to cieszyły się dużym zainteresowaniem. W trzech blokach tematycznych uczestniczyło 62 dzieci.

W lipcu dzieci podzielone na dwie grupy wiekowe brały udział w zajęciach plastycznych – prowadzonych przez miejscową plastyczkę – Wiesławę Frączek. Pod kierunkiem instruktorki, uczestnicy samodzielnie wykonywali prace przy wykorzystaniu ekologicznych materiałów, różnymi technikami plastycznymi. W efekcie zajęć powstawały: kuferki na pamiątki z wakacji, ekologiczne kwiaty, obrazki wykonane techniką metaloplastyki, a na koniec nauczyły się malować ilustracje na płóciennych torbach.

W połowie lipca, odbywały się tygodniowe warsztaty z robotyki, które poprowadził instruktor Firmy KreaTech z Krakowa, specjalizującej się w nowych technologiach. Dzieci poprzez zabawę nauczyły się: programować, konstruować modele pojazdów, zwierząt, przy pomocy modułów lego, wykorzystując poznane sensory. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza u chłopców.

Na przełomie lipca i sierpnia, najbardziej wytrwali skrybowie doskonalili swoje umiejętności manualne pod kierunkiem Lidii Marek-Jurkowskiej, kustosza Muzeum Ziemi Limanowskiej. Podczas zajęć dzieci poznały zasady posługiwania się piórkiem, ćwiczyły pisanie ozdobnych liter na przykładzie litery gotyckiej, ozdabiały inicjały w tekście, nabyły umiejętności w zakresie mieszania kolorów oraz samodzielnego zdobienia ilustracji metodą koronkową.

Serdecznie dziękujemy sponsorom: Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Tymbark za wsparcie finansowe, a także Firmie Tymbark za przekazane soki i napoje dla uczestników zajęć.

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark