• » Uprzejmie informujemy, że w Wielki Piątek (2 kwietnia) Urząd Gminy w Tymbarku będzie nieczynny. W sprawach ważnych, dotyczących zarejestrowania zgonu, bardzo prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 515 243 434, 728 348 405.

Świetlica w Zamieściu po remonciePoniedziałek, 11 stycznia 2021

Dobiega końca remont pomieszczeń Świetlicy Wiejskiej w Zamieściu. W zeszłym roku Samorząd Gminy nabył budynek w Zamieściu, w którym od kilku lat ma swoją siedzibę świetlica. Lokal wymagał modernizacji i poprawy standardu użytkowego.

Remont sfinansowany został z budżetu Gminy Tymbark, w tym w znacznej części ze środków Sołectwa Zamieście, a także przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców. W efekcie końcowym zmienił się wygląd zaplecza i głównej sali. W ramach remontu wykonano nową instalację grzewczą, modernizację instalacji elektrycznej i montaż lamp sufitowych, wymieniono płytki na posadzkach i ścianach w kuchni, zakupiono nowe meble do kuchni i wyposażenie kuchenne, pomalowano pomieszczenia, wykonano sufit z płyt kartonowo-gipsowych, zamontowano żaluzje okienne.

Po przeprowadzonej modernizacji pomieszczeń, świetlica stała się przyjaznym miejscem dla dzieci i młodzieży, zaspokajającym w pełni potrzeby kulturalne, dydaktyczne i społeczne mieszkańców gminy.

Jak już wspomniano, w przeprowadzenie remontu zaangażowało się wiele osób, którym serdecznie dziękujemy. Podziękowania kierujemy do:

·    Wójta Pawła Ptaszka,

·    Sołtysa Andrzeja Bugajskiego za zabezpieczenie środków finansowych,

·    Pana Józefa Kurka (Firma „KARPOL” z Zamieścia) za ufundowanie żaluzji okiennych,

·  Państwa Anny Florek i  Tomasza Sowy (Firma „GAMA” ze Słopnic) za przekazanie materiałów budowlanych.

Pragniemy również podziękować mieszkańcom i Radzie Sołeckiej Wsi Zamieścia z Sołtysem na czele za ogromne zaangażowanie przy remoncie. Pomoc i praca społeczna Mieszkańców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Ewa Skrzekut

 

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark