• » Uprzejmie informujemy, że w Wielki Piątek (2 kwietnia) Urząd Gminy w Tymbarku będzie nieczynny. W sprawach ważnych, dotyczących zarejestrowania zgonu, bardzo prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 515 243 434, 728 348 405.

INFOLINIA W SPRAWIE TRANSPORTU DO PUNKTU SZCZEPIEŃŚroda, 13 stycznia 2021

W dniu 15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia. Urząd Gminy w Tymbarku pomoże w transporcie osób w wieku 80+ i 70+, które nie są same w stanie dotrzeć do punktu szczepień. W tym celu uruchamiamy specjalną infolinię, za pomocą której można, po uprzednim zapisaniu się na szczepienie, zgłosić chęć skorzystania z dojazdu.

Szczepienie będzie realizowane dwukrotnie. Rejestracji do szczepienia możecie Państwo dokonać w następujących terminach:


od 80. roku życia – rozpoczęcie procesu rejestracji na szczepienie – 15 stycznia br., planowane rozpoczęcie szczepień – 25 stycznia br.,
od 70. roku życia – rozpoczęcie procesu rejestracji na szczepienie – 22 stycznia br., planowane rozpoczęcie szczepień – termin nieokreślony.

 

Rejestracji na szczepienia, pacjent  może dokonać poprzez:

  • portal e-Pacjent lub pod numerem infolinii 989,
  • za pośrednictwem lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w przychodni lekarskiej w Tymbarku pod numerem tel. 18 33 25 220 lub 730 900 220,
  • Internetowe Konto Pacjenta.

Podczas rejestracji do systemu szczepień, wyznaczone zostaną Państwu 2 terminy podania dawki preparatu. Więcej informacji w tym zakresie uzyskacie Państwo na rządowej INFOLINII: 989
 

Samorządy zostały zobowiązane do udziału w akcji szczepień poprzez ułatwienie dostępu do punktów szczepień osobom:

  • z niepełnosprawnościami ruchowymi, 
  • sprawnym ruchowo, ale z ograniczeniami komunikacyjnymi (niezdolność do samodzielnego dotarcia do punktu szczepień z racji wieku).

Zadaniem samorządu jest  zorganizowanie takim osobom transportu.

 

W celu sprawnego przeprowadzenia akcji transportowej, od dnia 15 stycznia br., gmina Tymbark uruchamia infolinię

  • (18) 33 25 637 – czynny w godzinach 7.30– 15.30 (od poniedziałku do piątku),
  • e-mail: ug.tymbark@tymbark.pl

 

Pod podanym numerem kontaktowym będziecie mogli Państwo uzyskać informację oraz zapewnić sobie w określonym, zarezerwowanym dla Państwa czasie, przejazd z miejsca zamieszkania do punktu szczepienia i z powrotem.

 

UWAGA! 
Rejestracja chęci skorzystania z usługi transportowej wymaga znajomości miejsca i terminu szczepienia, a więc  wcześniejszego zarejestrowania się w Narodowym Programie Szczepień i  wyznaczenia przez ten system osobie chętnej do zaszczepienia się terminów i miejsca zaszczepienia.

Więcej informacji na temat Narodowego Programu Szczepień mogą uzyskać Państwo na stronie www.gov.pl.

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark