• » Uprzejmie informujemy, że w Wielki Piątek (2 kwietnia) Urząd Gminy w Tymbarku będzie nieczynny. W sprawach ważnych, dotyczących zarejestrowania zgonu, bardzo prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 515 243 434, 728 348 405.

Konkurs historyczny rozstrzygniętyPoniedziałek, 01 marca 2021

Żołnierze Niezłomni – Zapomniani Bohaterowie – to temat Gminnego Konkursu Historycznego dla młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych zorganizowanego przez Urząd Gminy w Tymbarku i Jednostkę Strzelecką nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS Strzelec OSW w Tymbarku.

Głównym celem konkursu było: upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca), kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o działalności oddziałów drugiej konspiracji w latach 19441963.

Jury pod przewodnictwem st. insp. ZS Roberta Nowaka, dowódcy tymbarskiego Strzelca, dokonało oceny prac nadesłanych na konkurs przez Szkołę Podstawową w Zawadce i postanowiło przyznać wyróżnienia następującym uczniom:

Emilii Nowak i Magdalenie Kordeczce z klasy IV, Katarzynie Dudzie i Wiktorii Nowak z klasy VI oraz Edycie Kordeczce i Marcelinie Pietras z klasy VII.

Podziękowanie za przygotowanie młodzieży do konkursu otrzymała opiekunka grupy Pani Maria Duda.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród rzeczowych przez Wójta Gminy Pawła Ptaszka, odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Tymbarku w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przypadającym 1 marca.

Fundatorami nagród dla zwycięzców są: Urząd Gminy w Tymbarku i Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS Strzelec OSW w Tymbarku.

 


 

Gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych ograniczyły się w tym roku do zorganizowania konkursu, przez wzgląd na pandemię. Miejmy nadzieję, że w roku przyszłym uda się wrócić do tradycyjnej formy. Poniżej przypominamy wydarzenia z lat poprzednich.

 

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark